The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

Dinosaur

Protection Group

Blog #2

Život si najde cestu

 

Společně je zachráníme

„Vítejte v DPG“

 

Už jste toho slyšeli dost o Claire Dearingové, naší neohrožené zakladatelce DPG. Ale i další členové naší organizace jsou stejně důležití. Lidé jako... my! Jsme Zia Rodriguezová a Franklin Webb, dva z prvních a nejdychtivějších přírůstků do týmu.

Zia: Já první. Jsem Zia, paleo-veterinářka. Vyrůstala jsem v Seattlu. Své dětství jsem trávila staráním se o zvířata, včetně mé kočky Kizzy. Poskočíme o několik let vpřed... Vystudovala jsem na pre-veterinární medicíně v Berkeley. Vše v naději, že se budu starat o dinosaury v Jurském Světě. Nakonec jsem ale na Isla Nublar nikdy nevkročila. I když jsem přijala stáž v parku těsně před tím, než se InGen a Masrani Global rozhodli stvořit... No, víte, co se stalo. Mou největší vášní je předvést podstatu dinosauřího zdraví veřejnosti. Neuplyne den, abych se necítila moc šťastná být jedním z těch, kdo může pomoci poučit lidi o dinosaurech a udržet je naživu. (V budoucnosti očekávejte článek o důležitosti dino-veterinářů!) Tak to by bylo. Frankline?

Franklin: No, já kočku neměl, ale jako dítě jsem v Los Angeles rozmontovával staré počítače, abych zjistil, jak fungují. Později mi tento zájem přerostl do vášně pro kódování a web desingu. Když jsem začínal u Jurského světa, byl jsem přidělen do postranního technologického komplexu v Irvine v Kalifornii, kde jsem monitoroval závady v jejich soukromé síti. Vlastně ani chvilku jsem na ostrově nebyl, což pro mě bylo v pohodě, jelikož, abych řekl pravdu, tak trochu se dinosaurů bojím. Přesto mi nikdo nevyvrátí, že mají stejná práva na existenci, jako nějaký žralok, nebo pavouk. Kromě skvělých technických věciček mám na téhle práci rád vídat dětskou fascinaci dinosaury. A to, jak chápou nebezpečí zanechat tato překrásná zvířata zemřít. Jejich nadšení mi dodává naději každý den. Ach, skoro jsem zapomněl, že jsem v týmu systémovým analytikem!

Takže, ve výsledku tím chceme říct, že DPG je prostě jen složené z obyčejných lidí. Obyčejných lidí, jenž jsou oddáni Claiřině vizi a odhodláni zachránit ta nejneobvyklejší zvířata světa.

Zia Rodriguezová
Paleo-veterinářka,

Franklin Webb
Systémový analytik