The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

Dinosaur

Protection Group

Report #7

Život si najde cestu

 

Společně je zachráníme

Vyšetřování: Starý park

 

Co způsobilo pád původního Jurského parku? Chamtivé úmysly a zločinné jednání, jenž zničily vizi stvoření. Tady v DPG věříme, že ti, co se neponaučí z minulosti, jsou odsouzeni k opakování stejných chyb. S tímto přesvědčením jsme zkoumali incident z roku 1993, obklopený mlžením a zakrýváním faktů InGenem.

Informací bylo nedostatek, podrobnosti byly záměrně zkreslené a veřejnosti se lhalo... až dosud.

Kontroverzní incident z roku 1993 byl během prvních pár let po opuštění ostrova InGenem zameten pod koberec. Dinosauři, kteří na ostrově zůstali, byli zanecháni napospas. Rodiny obětí byly údajně umlčeny penězi a všechny informace obklopující park byly skryty.

Co se v roce 1993 stalo? Počítačový programátor společnosti InGen, jménem Dennis Nedry, údajně deaktivoval bezpečnostní systémy Jurského parku. Vše jako akt sabotáže, při které odcizil embrya dinosaurů k prodeji na černém trhu nebo konkurenční společnosti. To vedlo ke katastrofě, která nejen že zničila park a stála lidské životy, ale také vystavila embryotickou knihovnu InGenu důsledkům opuštění parku.

Teorie týkající se incidentu nebyly otevřeně diskutovány až do televizního rozhovoru s Dr. Ianem Malcolmem v roce 1995, během kterého famózně odhalil citlivé informace o událostech z roku 1993. InGen nicméně podnikl kroky k zdiskreditování tvrzení Dr. Malcolma. Zásah společnosti přišel v podobě několika zveřejněných rozhovorů se zástupcem společnosti Peterem Ludlowem, vyzbrojeným dlouholetými zkušenostmi ze soudních sporů. Využil kombinaci právních děr, dezinformací a přímých úplatků, aby společnosti udržel příznivou pověst. Z tužby chránit reputaci Kostariky, jako bezpečného turistického ráje, se tamní úředníci na krytí podíleli také. Hlásali tisku: „Práce Johna Hammonda a InGenu spadá pod genetický výzkum pro ekologickou ochranu. Neexistují žádné důkazy ani hodnověrnosti k za vlasy přitaženému tvrzení o živých dinosaurech.“ A nakonec to zafungovalo. Veřejnost byla přesvědčena, že excentrický matematik lže a že společnost InGen nebyla zodpovědná za žádné pochybení v důsledcích jejich genetického programu. Jurský park byl odmítnut jako podvod a veřejnost šla dál.

Samozřejmě, příběh, jenž si Ludlow pečlivě zkonstruoval, se začal rozpadat v roce 1997, když v San Diegu unikl Tyrannosaurus. Tentokrát již veřejnost vyžadovala pravdu o tom, co se potenciálně prohání po ostrovech ve vlastnictvím InGenu. I tak uběhlo několik let, než se objevily důkazy, které odhalily skutečný katalyzátor původní tragédie.

Podrobné informace o škodách způsobených zaměstnancem InGenu a opuštění ostrova společností InGen lze nalézt na stránkách získaného dokumentu Informační průvodce dinosaury InGenu. A to díky JUR@55!_H@K3R.

Poskočme kupředu k zapojení společnosti Masrani Global. Podívejme se, jak se rozhodli vyřídit incident z roku 1993. Naše zakladatelka má pár fascinujících informací zevnitř o tom, jak tato čerstvá vlna dezinformací byla řízena zpoza scény.

Když začali s výstavbou Jurského světa, v Masrani Global se snažili strašáka s názvem Jurský park pohřbít. Zaměstnanci společnosti se zapřísáhli, že původní středisko udrží od zraků veřejnosti. Simon Masrani se ale rozhodl zachovat vybrané prvky Hammondovi původní vize zahrnující starý design brány Jurského parku a očištěnou historii předešlé inkarnace parku.

Společnost zvažovala několik dalších atrakcí, jako prezentaci pozůstatků starého parku, včetně jízdy Gyrosphér kolem Centra pro návštěvníky. Když se ale v roce 2005 ukázal Jurský svět jako hit, společnost Masrani Global nabyla dojmu, že ohlížení se zpět by bylo v rozporu s jejich obchodním modelem. A tak byl znovu cílem zisk a zbývající kompleksy starého parku byly uzavřeny do zakázaných oblastí, nebo byly rozmontovány.

Zatímco důkazy definitivně dokazují, že sabotér Jurského parku pracoval pro někoho, jehož jméno zůstává skryté, zde v DPG odmítáme uvěřit, že byl jediným. Když se ukáže příležitost k velkému výdělku, mobilizují se velké síly. Zdá se být zřejmé, že je třeba, aby osoby zodpovědné za tato zvířata, dohlíželi na své zaměstnance. Zejména vzhledem k novějším událostem z Jurského světa. Ale kdo má sledovat zaměstnavatele? Máme-li těmto zvířatům zachovat pohodový život v bezpečném světě, musíme po jejich záchraně před horou Sibo zajistit, aby se ti, kdo se podíleli na jejich záchraně, včetně všech v DPG, zavázali vystoupit při prvním náznaku zrady na veřejnost. Tentokrát vědomosti nesmějí být pohřbeny ve strachu, ale otevřeně šířeny silou. Koneckonců, chamtivost je věčná. Zánik nehrozí pouze prostřednictvím sopky, ale může vzejít i z nesprávných motivů jediného člověka. Nebo skryté pavučiny větších sil tahajících za nitky.

Je to náš svět. Tito tvorové jsou naší odpovědností. Tak se k nám připojte ještě dnes a pojďme ty dinosaury zachránit!

Napsal
Ross S.