The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

Režie

Námět

Scénář

Výprava

Kamera

Střih

Hudba

Odborná Spolupráce

Produkce

 
Belén Atienza

Produkce

Datum Narození: 1970

Místo Narození: Madrid, Španělsko

Výška: ?

Španělská filmová a televizní producentka, celým jménem Belén Atienza Azcona, se narodila v roce 1970 a pochází z Madridu. Vystudovala právnickou fakultu na autonomní univerzitě v Madridu. I když chtěla pracovat u filmu, nebyla k tomu vhodná příležitost, proto na krátkou dobu dělala na právech.

Pak dostala nabídku pracovat u španělského filmového distributora Sogepaq. V roce 2001 nastoupila do španělské produkční filmové společnosti Telecinco Cinema. Roku 2003 zakládá Belén vlastní produkční společnost Apaches Entertainment, kde působí jako nezávislá producentka. Její první významnější produkce přišla v roce 2006 s oceňovaným snímkem Guillerma del Tora FAUNŮV LABYRINT. Ten získal mimo jiné 3 Oscary a další 3 nominace.

Další významná spolupráce byla s mladým režisérem J.A. Bayonou na katastrofickém příběhu podle skutečné události NIC NÁS NEROZDĚLÍ (2012). V té době se film stal nevýdělečnějším snímkem ve Španělsku a nejúspěšnějším španělským filmem. Byl také řádně oceněn. S režisérem J.A. Bayonou spolupracovala i na jeho dalším úspěšném filmu VOLÁNÍ NETVORA (2016) a dostala se přes něj i k filmu JURSKÝ SVĚT: FALLEN KINGDOM (2018). Nyní produkuje další Bayonův projekt, seriál PÁN PRSTENŮ.