The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

 

Zakladatelka Skupiny ochrany dinosaurů - D.P.G.

Událostmi, kterými si Claire, tehdejší manažerka Jurského světa, při zničení parku prošla, jí pomohly zcela přehodnotit pohled na svět. Dobře si uvědomuje svou roli v celém incidentu a cítí se za všechny své činy vina. Uplynulé roky proto zasvětila vedením kampaně za práva a záchranu dinosaurů, které kdysi považovala jen za atrakce a položky v zábavním parku, čehož lituje. Díky bohatým zkušenostem z předešlého zaměstnání byla schopna založit aktivistickou humanitární neziskovou organizaci - Skupinu ochrany dinosaurů (DPG). Tam nyní Claire řídí tým třiceti dobrovolníků. Zoufale ale potřebují podporu. Na Isla Nublaru se totiž probudila sopka a hrozí, že poslední útočiště dinosaurů bude smeteno z povrchu zemského. Na poslední chvíly nabízí pomocnou ruku tajemný Benjamin Lockwood, který přichází také s plány, na celou záchranou misi. Claire se tak spolu se svými kolegy vdává na expedici, jenž je pro ni i pro dinosaury poslední nadějí. Bude třeba jejích bezkonkurenčních znalostí a nakonec odhalí více, než doufala.

Datum Narození: 03.09.1975

Misto Narození: Praha, Česká republika

Výška: 185 cm

Bryce Dallas Howard, jako by byla už od dětství předurčena pro povolání herečky. Hlavně proto, že jejím otcem je známý režisér Ron Howard (APOLLO 13, ŠIFRA MISTRA LEONARDA). I když ji otec kariéru herečky rozmlouval, vystudovala nakonec prestižní Tisch School of Arts a známou konzervatoř Stelly Adlerové. Hned po studiu začala hrát v newyorských divadlech. A právě na Broadway si Bryce všiml režisér M. Night Shyamalan a obsadil ji do role slepé Ivy ve své mysteriózní VESNICI.

Ačkoliv už měla zkušenosti z několika filmů svého otce, teprve v roli Ivy mohla ukázat svůj talent. Poté natočila nezávislou komedii BOOK OF LOVE. Další náročná role ovšem čekala u dánského experimentátora Lars von Triera v jeho MANDERLAY, kde zaskakovala za svou slavnější kolegyni Nicole Kidman, která kvůli časovému vytížení nestihla natáčení. Bryce se tento záskok vážně povedl. Sklidila dobré kritiky, úctu režiséra a několik nových rolí.

Například ve filmu Kennetha Branagha AS YOU LIKE IT, kde si zopakovala postavu Rosalind, kterou ztvárnila už na divadelním jevišti. Znovu se také sešla s režisérem Shyamalanem ve filmu ŽENA VE VODĚ. Jejich druhé setkání bohužel dopadlo poněkud rozpačitě. Film v kinech propadl a sklidil hodně rozpačité reakce. Na neúspěch ale brzy zapomněla, jelikož hned po natáčení porodila syna svému manželovi, taktéž herci Sethu Gabelovi, se kterým se seznámila už během studií v New Yorku.

Sem se nyní vrátila, jelikož zde vzniká SPIDER-MAN 3, ve kterém si zahrála postavu blonďaté Gwen Stacy.