The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Zakladatelka Skupiny ochrany dinosaurů - D.P.G.

Událostmi, kterými si Claire, tehdejší manažerka Jurského světa, při zničení parku prošla, jí pomohly zcela přehodnotit pohled na svět. Dobře si uvědomuje svou roli v celém incidentu a cítí se za všechny své činy vina. Uplynulé roky proto zasvětila vedením kampaně za práva a záchranu dinosaurů, které kdysi považovala jen za atrakce a položky v zábavním parku, čehož lituje. Díky bohatým zkušenostem z předešlého zaměstnání byla schopna založit aktivistickou humanitární neziskovou organizaci - Skupinu ochrany dinosaurů (DPG). Tam nyní Claire řídí tým třiceti dobrovolníků. Zoufale ale potřebují podporu. Na Isla Nublaru se totiž probudila sopka a hrozí, že poslední útočiště dinosaurů bude smeteno z povrchu zemského. Na poslední chvíly nabízí pomocnou ruku tajemný Benjamin Lockwood, který přichází také s plány, na celou záchranou misi. Claire se tak spolu se svými kolegy vdává na expedici, jenž je pro ni i pro dinosaury poslední nadějí. Bude třeba jejích bezkonkurenčních znalostí a nakonec odhalí více, než doufala.

Bryce Dallas Howard, jako by byla už od dětství předurčena pro povolání herečky. Hlavně proto, že jejím otcem je známý režisér Ron Howard (APOLLO 13, ŠIFRA MISTRA LEONARDA). I když ji otec kariéru herečky rozmlouval, vystudovala nakonec prestižní Tisch School of Arts a známou konzervatoř Stelly Adlerové. Hned po studiu začala hrát v newyorských divadlech. A právě na Broadway si Bryce všiml režisér M. Night Shyamalan a obsadil ji do role slepé Ivy ve své mysteriózní VESNICI.

Ačkoliv už měla zkušenosti z několika filmů svého otce, teprve v roli Ivy mohla ukázat svůj talent. Poté natočila nezávislou komedii BOOK OF LOVE. Další náročná role ovšem čekala u dánského experimentátora Lars von Triera v jeho MANDERLAY, kde zaskakovala za svou slavnější kolegyni Nicole Kidman, která kvůli časovému vytížení nestihla natáčení. Bryce se tento záskok vážně povedl. Sklidila dobré kritiky, úctu režiséra a několik nových rolí.

Například ve filmu Kennetha Branagha AS YOU LIKE IT, kde si zopakovala postavu Rosalind, kterou ztvárnila už na divadelním jevišti. Znovu se také sešla s režisérem Shyamalanem ve filmu ŽENA VE VODĚ. Jejich druhé setkání bohužel dopadlo poněkud rozpačitě. Film v kinech propadl a sklidil hodně rozpačité reakce. Na neúspěch ale brzy zapomněla, jelikož hned po natáčení porodila syna svému manželovi, taktéž herci Sethu Gabelovi, se kterým se seznámila už během studií v New Yorku.

Sem se nyní vrátila, jelikož zde vzniká SPIDER-MAN 3, ve kterém si zahrála postavu blonďaté Gwen Stacy.