The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

 
Claire Dearing

Bryce Dallas Howard

Zakladatelka Skupiny ochrany dinosaurů - D.P.G.

Událostmi, kterými si Claire, tehdejší manažerka Jurského světa, při zničení parku prošla, jí pomohly zcela přehodnotit pohled na svět. Dobře si uvědomuje svou roli v celém incidentu a cítí se za všechny své činy vina. Uplynulé roky proto zasvětila vedením kampaně za práva a záchranu dinosaurů, které kdysi považovala jen za atrakce a položky v zábavním parku, čehož lituje. Díky bohatým zkušenostem z předešlého zaměstnání byla schopna založit aktivistickou humanitární neziskovou organizaci - Skupinu ochrany dinosaurů (DPG). Tam nyní Claire řídí tým třiceti dobrovolníků. Zoufale ale potřebují podporu. Na Isla Nublaru se totiž probudila sopka a hrozí, že poslední útočiště dinosaurů bude smeteno z povrchu zemského. Na poslední chvíly nabízí pomocnou ruku tajemný Benjamin Lockwood, který přichází také s plány, na celou záchranou misi. Claire se tak spolu se svými kolegy vdává na expedici, jenž je pro ni i pro dinosaury poslední nadějí. Bude třeba jejích bezkonkurenčních znalostí a nakonec odhalí více, než doufala.

Datum Narození: 02. března 1981

Místo Narození: Los Angeles, California, USA

Výška: 170 cm

Bryce Dallas Howard, jako by byla už od dětství předurčena pro povolání herečky. Hlavně proto, že jejím otcem je známý režisér Ron Howard (APOLLO 13, ŠIFRA MISTRA LEONARDA, V SRDCI MOŘE). I když ji otec kariéru herečky rozmlouval, vystudovala nakonec prestižní Tisch School of Arts a známou konzervatoř Stelly Adlerové. Hned po studiu začala hrát v newyorských divadlech. A právě na Broadway si Bryce všiml režisér M. Night Shyamalan a obsadil ji do role slepé Ivy ve své mysteriózní VESNICI.

Ačkoliv už měla zkušenosti z několika filmů svého otce, teprve v roli Ivy mohla ukázat svůj talent. Poté natočila nezávislou komedii BOOK OF LOVE. Další náročná role ovšem čekala u dánského experimentátora Lars von Triera v jeho MANDERLAY, kde zaskakovala za svou slavnější kolegyni Nicole Kidman, která kvůli časovému vytížení nestihla natáčení. Bryce se tento záskok vážně povedl. Sklidila dobré kritiky, úctu režiséra a několik nových rolí.

Například ve filmu Kennetha Branagha AS YOU LIKE IT, kde si zopakovala postavu Rosalind, kterou ztvárnila už na divadelním jevišti. Znovu se také sešla s režisérem Shyamalanem ve filmu ŽENA VE VODĚ. Krátce po natáčení porodila syna svému manželovi, taktéž herci Sethu Gabelovi, se kterým se seznámila už během studií v New Yorku.

Objevila se ve veřejně známějších snímkách jako SPIDER-MAN 3, ve kterém si zahrála postavu blonďaté Gwen Stacy, nebo TERMINATOR SALVATION. Také v menších, ale za to kriticky velmi dobře přijatých filmech ČERNOBÍLÝ SVĚT a 50/50.

Její zatím neznámější role přišla v roce 2015 s JURSKÝM SVĚTEM. Film se v té době stal třetím nejúspěšnějším filmem, hned za AVATAREM a TITANICEM a Bryce dostal do širšího povědomí diváků i filmových tvůrců. Následovali dramatické snímky ZLATO a ROCKETMAN ale také pohádkový MŮJ KAMARÁD DRAK. Bryce nadále pokračuje v roli z JURSKÉHO SVĚTA - Caire Dearingovou.