The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

 

Biolog & genetický inženýr

Zkorumpovaný vědec, doktor Henry Wu, jenž stál u zrodu obou parků a klonoval pro ně se svým týmem dinosaury, byl po incidentu v Jurském světě v roce 2015 shledán vinným z bioetického zneužití a zbaven veškerých svých pověřeních. To mu ale nezabránilo tajně pokračovat v jeho výzkumu a uskutečnit plán vyšlechtit dokonalého dravce pro bojové účely - Indoraptora. Henry již dávno překročil meze etické únosnosti, i nadále však bude prodávat své brilantní vědecké pokroky těm, kteří mu udělají nejvyšší nabídku zisku.

Datum Narození: 03.09.1975

Misto Narození: Praha, Česká republika

Výška: 185 cm

Celým jménem Bradley Darryl Wong je americký herec čínského původu. Narodil se 24. října v San Franciscu, kde také vyrůstal. V mládí se velmi intenzivě zajímal o hudbu. Nakonec se však po domluvě s rodinou rozhodl pro studium herectví. Svou inspiraci našel v biblických příbězích a muzikálech. Úspěšně absolvoval Lincolnskou střední školu a posléze také státní univerzitu v San Franciscu.

Po maturitě se přestěhoval na Manhattan, kde působil v několika menších divadlech. Ještě před jeho slavným debutem na Broadwayi si zkrátil svá křestní jména na B.D. Jeho první role ve hře M. Butterfly je dodnes považována za jednu z nejpůsobivějších divadelních premiér v historii. Právě tento výkon mu mimo několika ocenění zajistil první filmové role. Z dalších divadelních her, ve kterých účinkoval, stojí za zmínku například You're a Good Man, Charlie Brown nebo Pacific Overtures.

Počátek jeho aktivní filmové kariéru se datuje do roku 1983. Do povědomí diváků se však dostal až o deset let později, když ztvárnil roli genetického vědce ve Spielbergově trháku JURSKÝ PARK. Následovala řada filmových a seriálových rolí. K nejznámějším patří z roku 1996 BOEING 747 V OHROŽENÍ a z následujícího roku SEDM LET V TIBETU.

Kromě řady filmů jsme ho mohli vidět i v několika televizních seriálech. Zahrál si člena týmu FBI v LAW AND ORDER a vězeňského kněze v seriálu OZ. Jako host účinkoval také v THE X FILES nebo SESAME STREET.