The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

Ken Wheatley
 
Ted Levine

Lovec & žoldák, velitel operace

Ken Wheatley je ostřílený žoldák a zkušený lovec. Byl najat Eliem Millsem, aby vedl záchranou operaci na Isna Nublar, jejímž cílem bude zachránit dinosaury, které životně ohrožuje erupce vulkánu Mount Sibo. Úkol, za nějž dostane se svým týmem točnou odměnu, je stručný. Pochytat v co nejkratší době co nejvíce jedinců od každého druhu. A to tolik, kolik jen nákladní loď Arcadia dokáže pojmout. Ačkoliv se Ken snaží se zbytkem týmu, který není pod jeho velením, jednat mile, v jeho chování lze pocítit opovržení a faleš. V dinosaurech totiž oproti nim vidí pouhé trofeje a vzrůstající cifru na svém kontě. Jak všichni pokračují v plnění mise, začínají vycházet najevo jeho pravé úmysly. Za svými cíli si ale Wheatley tvrdě jde, bez ohledu na cenu. Etika a morálka je mu cizí a zbývající členové výpravy se díky němu dostávají do smrtelného nebezpečí. Jeho vybavení zahrnuje uspávačku a záložní revolver.

Datum Narození: 03.09.1975

Misto Narození: Praha, Česká republika

Výška: 185 cm

Ted Levine se narodil 29 května roku 1957 v americkém státě Ohio, ve městě s italským jménem Parma. V polovině sedmdesátých let začal navštěvovat Marlboro College and the University of Chicago. Ještě během studií se upsal chicagskému divadlu Reamains Theatre, kde hrál například s Garym Coleem nebo Willem Petersonem.

Po takto nabytých zkušenostech začal Ted pošilhávat i po televizní produkci, kde se uchytil začátkem osmdesátých let ve slavném seriálu CHARLIEHO ANDÍLCI, zahrál si i v akční podívané RAMBO 2. Po několika menších rolích v televizních produkcích dostal nabídku, která jej konečně dostala z televizních studií do vedlejších rolí ambicióznějších snímků. Řeč je o snímku MLČENÍ JEHŇÁTEK, ve kterém Ted Levine, vlastním jménem Frank Theodore Levine, zahrál sériového vraha Buffalo Billa.

Po získané popularitě sice dostával více příležitostí, povětšinou se ale jednalo pouze o podlé, nebezpečné nebo záporné charaktery - z těch důležitějších jmenujme například role ve filmech NELÍTOSTNÝ SOUBOJ, NENÍ ÚNIKU, RYCHLE A ZBĚSILE. Vyjímkou byla role v dramatu GEORGIA, která jej představila jako upřímného a sympatického manžela Mare Winninghamové. Poté následovala další série nevalných charakterů, viz filmy ALI, JÍZDA DO PEKEL, WONDERLAND MASAKR, MANCHURIANSKÝ KANDIDÁT. A opět velmi kladná postava, tentokrát role kapitána Lelanda Stottlemeyera v televizním seriálu MONK.

Zatím posledními Tedovými rolemi jsou vedlejší postavy v AMERICKÉM GANGSTEROVI A ZABITÍ JESSEHO JAMESE ZBABĚLCEM ROBERTEM FORDEM. Za zmínku stojí i fakt, že Ted propůjčil svůj hlas Sinestrovi v SUPERMAN: THE ANIMATED SERIES a JUSTICE LEAGUE.