The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

 

Sastrei

Carnotaurus je větší teropod s tlustými rohy nad očima, které se u žádných jiných masožravých dinosaurů neobjevily. I když má masivní ramena, přední končetiny má zakrnělé a jsou takřka nepoužitelné. Jsou dokonce menší, než u Tyrannosaura. Nohy má však velmi svalnaté a dlouhé, jsou tak dokonale uzpůsobené pro rychlý běh. Stisk čelistí nemá příliš silný, zato dost rychlý.

Other Species

Neznámé

Taxonomic rank / Classification

Clade

Dinosauria

Order

Saurischia

Suborder

Theropoda

Family

Abelisauridae

Subfamily

Carnotaurinae

Genus

Carnotaurus

Species

C. Sastrei

D.A.R.V.I.S. - Dinosaur Anatomy Research Viewing System

Index Agresivity - Vysoká

Délka

9

metrů

Výška

3

metry

Hmotnost

2

Tuny

 

Potrava

Masožravec

Kořist, Mršiny

Postoj

Dvounožec

Výskyt

Jižní
Amerika

Éra

Pozdní Křída

Před 72 - 69.9 Mil. let

Sociologie

Žijí
Společensky

Význam jména: "Masožravý býk"

Anatomické Zajímavosti

Rohy měly kostěný základ a silné rohovinové toulce. Zkamenělá se zachovala jen kostěná část. Carnotauři zřejmě používali rohy k vzájemné identifikaci a bojům o samice a území.

Oči směřovali dopředu a umožňovali tak prostorové vidění nutné k přesnému odhadu vzdálenosti.

Čelisti měl carnotaurus osazené tenkými, 5 cm dlouhými a zahnutými zuby. Dle paleontologů byla spodní čelist na predátora moc úzká a křehká.

Předloktí má carnotaurus téměř zaniklé, takže jeho malinké ručičky vypadají jako by vyrůstali přímo z lokte. Jejich funkce není známa. Možná sloužili pouze k přichycení samičky při páření.

Krom už tak dost podivnému vzhledu měl carnotaurus ještě jednu anatomickou zvláštnost. Některé jeho obratle měli podivné křídlaté výrůstky, jaké nebyly objeveny u žádného jiného dinosaura. Vědci netuší, jaký význam mohly mít.

Skoro kompletní kostru carnotaura objevil v argentinské části Patagonie tým vedený paleontologem Josém Bonapartem. Tělo bylo tak dobře zachovalé, že na některých místech ještě zůstaly otisky kůže.

Řady tvrdých nepřekrývajících se šupin, nízkých i vyšších výrůstků a zrohovatělých hrbolků, které pokývali tělo, zřejmě chránili kůži při vzájemných soubojích.

Carnotaurus patřil do čeledi abelisauridae. Tito středně velcí masožravci měli hlavu většinou zdobenou různými výrůstky, či rohy. Objeveni byli v Jižní Americe, Africe, Madagaskaru a Indii, která byla zhruba na rovníku.

Skeleton

Environment

Kinematografické Zajímavosti

Carnotauři schopni změnit barvu kůže, podobně jako chameleóni, se objevují v románové předloze Ztraceného světa. Možná není náhoda, že carnotauři ve Fallen Kingdom mají oči velice podobné těm chameleóním.

Carnotaurus se měl původně objevit už v Jurském parku III. Z neznámého důvodu byl ale nakonec nahrazen ceratosaurem.

Ve Fallen Kindom blíže poznáme dva carnotaury. Každý má odlišnou barvu. Ten co se dostane z ostrova má navíc zlomený roh a zjizvenou tvář.

Zvukový designér Al Nelson uvedl, že zvuk carnotaura stvořili kombinací zvuků orangutana a houslí Styrofoam s použitím dvojitého basového smyčce, který užívají většinou klasičtí hudebníci.