The Park is Gone
Dinosaur
Protection Group
 

Extinction Now!

The official opposite of the DPG

Enter

 

Bellum

Indoraptor byl navržen a stvořen Dr. Henrym Wuem křížením DNA Indomina a Velociraptora jako dokonalá zbraň, nejen pro armádní účely, vycvičená k zabíjení na povel. Nekorektní zacházení jeho tvůrců, absence matky, kterou by následoval a nedokončený genom činí tento jedinečný prototyp fyzicky i psychicky nestabilním a vysoce agresivním ke všem živým bytostem.

Other Species

Indominus Rex

Taxonomic rank / Classification

Clade

Dinosauria

Order

Saurischia

Suborder

Theropoda

Family

Indoraptoridae

Subfamily

Indoraptorinae

Genus

Indoraptor

Species

I. Bellum

D.A.R.V.I.S. - Dinosaur Anatomy Research Viewing System

Index Agresivity - Velmi vysoká

Délka

7.3

metru

Výška

3

metry

Hmotnost

1

tuna

 

Potrava

Masožravec

Kořist, Mršiny

Postoj

Čtyřnožec,
Dvounožec

Výskyt

Severní Kalifornie

Sídlo Bena Lockwooda

Původ

Současnost

Laboratoře Lockwooda

Sociologie

Neznámá

Význam jména: "Nezkrotný Lupič"

Anatomické Zajímavosti

Indoraptor je hybrid několika různých druhů dinosaurů a zvířat. Jeho genom vyhází primárně z velociraptora a dalšího křížence - indomina.

Indoraptor byl navržen jako dokonalá moderní zbraň. Finální produkt má útočit na příkaz pomocí vizuálních podnětů a speciální zvukové frekvence.

Jedná se o prototyp s nekompletním genomem. K dokončení genomu potřebuje Dr. Wu velociraptořici Blue kvůli poslouchání rozkazů, lepší ovladatelnosti a hlavně jako matku k výchově.

K zabíjení je skvěle vybaven srpovitě zahnutými drápy na vnitřních prstech zadních nohou.

Dlouhé přední tlapy jsou chápavé díky protistojným palcům a ostré drápy na prstech umožňují kořist ošklivě rozsápat.

Jeho tvrdá kůže dokáže zastavit kulku.

Při pronásledování kořisti je schopen se pohybovat téměř neslyšně a využívá při tom svého vynikajícího čichu.

Noční vidění mu umožňuje lovit v jakýchkoliv světelných podmínkách a v naprosté tmě se orientuje díky echolokaci.

Skeleton

Environment

Kinematografické Zajímavosti

Indoraptor ve Fallen Kingdom je, netradičně v rámci série, samec.

Na těle a tlamě indoraptora si můžeme všimnout jizev, odlupující se kůže a chybějících šupin. Při pozorném sledování jeho chování vidíme záškuby kůže, třepání s hlavou a další podobné tiky. Šlo o tvůrčí záměr. Zvíře je prototyp s nedokončeným genomem. Dle tvůrců má působit psychicky i fyzicky nemocně nebo nemocné skutečně je. Ve svém těle si cítí nepohodlně. Celý život je samo zavřeno v temném sklepě a navíc je týráno.

Na zveřejněných konceptech vypadal indoraptor ještě více nezdravěji.

Do filmu se původně zvažovali indoraptoři dva. Jeden bílí a druhý černý, ten kterého známe z filmu. Černý indoraptor měl v průběhu děje toho bílého zabít. Do filmu se to ale tvůrcům nakonec nevešlo.

Z nespecifikovaných důvodů byla vystřižena scéna, kdy indoraptor záměrným rozbitím žárovky přilákal ke své kleci nic netušícího opraváře a roztrhal ho. Jeho ostatky zůstali v kleci a indoraptor si s nimi hrál. Scéna zřejmě byla příliš násilná.

Z filmu byla také vystřižena scéna, ve které indoraptor zabije chůvu Iris. Je to zřejmě z důvodu poměrně nešťastného naslouchání tvůrců naprosto neopodstatněné velké vlně kritiky, která se strhla po „nezasloužené a příliš brutální“ smrti Zary v Jurském světě. Ač tedy z finální podoby snímku nevyplívá, co se s Iris stalo, tvůrci říkají, že žije.

Colin Trevorrow potvrdil, že indoraptor je posledním hybridem série a k tomuto tématu se již tvůrci vracet nechtějí.

Režisér J. A. Bayona chtěl, jako velký fanoušek, vzdát hold klasickým žánrovým monster hororům a tak jejich prvky zakomponoval do filmu a vlastnosti oněch monster propůjčil indoraptorovi. Indoraptor je tak „poskládán“ v laboratoři jako Frankensteinovo monstrum. Běhá po čtyřech a vyje na úplněk jako vlkodlak. Slídí v temnotě po střechách a vplíží se do ložnice jako upír ve filmu Dracula (1979).

Zvuky původních raptorů vychází především ze skřeků ptáků. U indoraptora zvukový designéři chtěli, aby zněl jako větší a odpornější tvor. Tak přidali vrčení Cobie. Čivava zvukové editorky Gwen Whittleové její kolegy nadchla. Prý zní velmi ostře a jakoby se snažila mluvit. Nahráli ji tedy v různých emočních stavech, smíchali se zubní vrtačkou, řvaním prasat, lvů a pumy a získali pro indoraptora jedinečný hlas.