Po fantastickém nálezu miliony let starých řetězců D.N.A. se pokusí ambiciózní milionář se skupinou financovaných vědců vytvořit přírodní park s žijícími prehistorickými zvířaty na izolovaném ostrově.

Sen Johna Hammonda (Richard Attenborough) se plní. Jeho celoživotní projekt s má těsně před otevřením pro veřejnost. K tomu schází už jen odborný posudek. Proto pozve známého paleontologa Dr. Alana Granta (Sam Neill) s jeho kolegyní Dr. Ellie Sattlerovou (Laura Dern). Cestou se setkávají s též zvaným výstředním matematikem Dr. Ianem Malcolmem (Jeff Goldblum). Jejich nadšení a úžas však zmírní blížící se bouře, s jejíž příchodem začíná být zřejmé, že ne všichni jsou k Hammondovi tak loajální, jak se domnívá. Po celém parku začínají selhávat bezpečnostní systémy a dinosauři jsou volní. Nejúžasnější objev současnosti se stává největším dobrodružstvím všech dob!

Velkolepý snímek režiséra Stevena Spielberga, oceněn třemi cenami Akademie patří mezi největší kasovní úspěchy filmové historie. Přináší neuvěřitelné speciální efekty a dramatické akční scény z ostrova, jenž se mění v nebezpečné místo, kde musí lidé mezi prehistorickými predátory bojovat o holé přežití. Vítejte v JURSKÉM PARKU!

Trailer #1 - CZ titulky
Jurassic Park