Gerry Harding

Gerald R. Molen

Vrchní veterinář Jurského Parku

Přední světový expert přes péči o ptactvo, Gerry Harding, jako vrchní veterinář parku, dohlíží na léčbu nemocných dinosaurů. Pečuje o jejich potřeby a jejich výběhy. Také, v případě útěku, je zodpovědný za jejich odchyt. Než mu Hammond tuto unikátní práci nabídl, byl šéfem veterinárního oddělení v ZOO San Diega. Má dvě dcery - Jessicu a Sarahu Hardingovou.

Datum Narození: 06. ledna 1935

Místo Narození: Great Falls, Montana, USA

Výška: ?

Celým jménem Gerald Robert Molen se narodil 6. ledna 1935 ve Great Falls v Montaně, USA. Je hlavně producentem a vedoucím výroby. Známý je hlavně díky proslulým a oceňovaným snímkům jako RAIN MAN (1988) Barryho Levinsona, BOUUŘLIVÉ DNY (1990) Tonyho Scotta. Vedoucí výroby snímku PURPUROVÁ BARVA (1885) byla první spoluprací s režisérem Stevenem Spielbergem a jeho budoucími kolegy ze společnosti Amblin. Vzniklá významná spolupráce dala za vznik mnoha úspěšným filmů. Jako HOOK, JURSKÝ PARK, SCHINDLERŮV SEZNAM, ZTRACENÝ SVĚT nebo MINORITY REPORT. Produkoval ale dále i bez Spielberga. Za zmínku stojí produkce např. TWISTER nebo MEG: MONSTRUM Z HLUBIN.

Občas si zahrál menší roličku ve filmech, které produkoval on, nebo Spielberg. Do seznamu patří RAIN MAN (1988), BOUŘLIVÉ DNY (1990), v JURSKÉM PARKU (1993) ztvárnil ošetřovatele nemocného triceratopse Hardinga, ADMISTAD (1997), ODVRÁCENÁ STRANA NEBE (2001) a CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ (2002).