The Park is Open
Masrani
Network
About Movie
O Filmu

Popis Filmu

 

Jurský Svět

Jurassic World

Premiéra U.S.A.

11. Června 1993

Premiéra Č.R.

11. Června 1993

Délka:

127

minut

Přístupnost

PG-13

Rozpočet

3 000 000 $

Poměr stran

1.85:1

Tržby U.S.A.

402 828 120$

Tržby Celosvětově

1 029 528 120$

Nejúžasnější objev současnosti se stává největším dobrodružstvím všech dob

Dobrodružství vznikající 65 milionů let

Obsah

 

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen vizionářského milionáře Johna Hammonda. Na odlehlém ostrově se pokusil vybudovat Jurský park, kde zpátky k životu přivedl tvory vyhynulé již miliony let.

Ostrov Nublar, poblíž kostarického pobřeží. Ze nyní vzkvétá plně fungující luxusní zábavní park, Jurský svět, vybudovaný dle původních představ svého zakladatele. Ročně jím projdou miliony nadšených návštěvníků, kteří s úžasem sledují v akci spoustu druhů živých dinosaurů. Ale ve snaze zvýšit klesající tržby, přijde vedení parku s nápadem genetického křížení. Manažerka parku, Claire (Bryce Dallas Howard), vidí ve zvířatech především čísla a aktivně myšlenku podporuje. Výsledkem je predátor, jenž nemá obdoby v našem světě, ani v tom dávno zaniklém. Biolog Owen (Chris Pratt) zjišťuje, že takového tvora žádný plot zadržet nedokáže. A brzy se o tom přesvědčí i zbytek parku.

Po čtrnácti letech se Steven Spielberg vrací s jednou z nejkultovnějších filmových sérií historie, jenž zažehla celosvětovou fascinaci a zájem o dinosaury u dětí i dospělých. Ukázala směr budoucí kinematografii a odstartovala tak novou éru v dějinách filmových efektů. Park je konečně otevřen a dinosauři jsou zpátky. Vítejte v JURSKÉM SVĚTĚ!

Trailer #1 - CZ titulky
Jurassic World