The Park is Open
Masrani
Network

Výtvorná Laboratoř

 

Postup

Nová éra dinosaurů začíná zde, v Hammondově výtvorné laboratoři. V našem nejmodernějším zařízení na světě pracují ti nejlepší paleontologové současnosti na extrakci, sekvenování a sjednocení DNA. K přivedení dinosaurů z jurské éry do Jurského světa je to nezbytné.

1. Extrakce

 

Krev z jurského komára věky uvězněného v jantaru obsahuje dinosauří DNA, kterou naši vědci potřebují k znovuoživení dinosaurů. Mluvíme tu o vašich fosilních palivech!

2. Sekvenování

 

S pomocí sofistikovaných DNA sekventorů mohou naši vědci analyzovat vzorek DNA a zmapovat celý dinosauří genom. Uspořádají tak miliony kousků genetického kódu do dinosauřích chromozomů.

3. Sjednocení

 

Protože je dinosauří DNA stará miliony let, jsou v genetickém kódu většinou mezery. Naši paleontologové použijí DNA příbuzných druhů, jako jsou ptáci a krokodýli, aby doplnili chybějící sekvence.

4. Inkubace

 

Hotová DNA se vloží do vajíčka, které dinosauřímu mláděti umožní přirozený vývin až k vylíhnutí. Vejce jsou monitorována a udržována v podmínkách, které simulují matčino hnízdo, dokud nejsou mláďata připravena na ošetření.

5. Ošetření

 

Život si vždycky najde cestu. A když nadejde čas, dinosauří mládě prorazí skořápku a vynoří se na svět. Poté jsou na řadě jedinečná ošetření a péče, při ktré mláďata vychovávají naši dinosauří behavioristé.