The Park is Open
Masrani
Network
 
Indominus

Rex

Na první pohled Indominus nejvíce připomíná T. Rexe. Odlišuje ho však výrazně zdobená hlava s rohy a kostěné výrůstky na hřbetě. Pocházejí z hybridizovaného genetického materiálu od Abelisauridů. Velikost a dlouhé přední končetiny podědil od Giganotosaura. Řev se odhaduje až na 160 dB, jako 747 při startu. Omezen výběhem může dosáhnout rychlosti 50 km/h.

Other Species

Indoraptor Bellum

Taxonomic rank / Classification

Clade

Dinosauria

Order

Saurischia

Suborder

Theropoda

Family

Indomidae

Subfamily

Indominae

Genus

Indominus

Species

I. Rex

D.A.R.V.I.S. - Dinosaur Anatomy Research Viewing System

Index Agresivity - Velmi Vysoká

Délka

15

metrů

Výška

6

metrů

Hmotnost

?

neznámá

 

Potrava

Masožravec

Kořist, Mršiny

Postoj

Dvounožec

Výskyt

Isla Nublar

Jurský Svět

Původ

Současnost

Hammond Creation Lab

Sociologie

Neznámá

Význam jména: "Nezkrotný Král"

Anatomické Zajímavosti

Indominovi zuby jsou neustále nahrazovány novými. Tuto schopnost mají geneticky vrozenou všichni theropodi i většina žraloků.

Indominus byl navržen hybridizací několika různých druhů dinosaurů a dalších zvířat. Základní genom pochází od tyranosaura. Od něho indominus „podědil“ základní stavbu těla a dravost. Zbytek genomu je přísně tajný.

Utajeným dílem skládačky indominova genomu je velociraptor. Idominus od něj získal inteligenci a schopnost komunikovat rozsáhlou škálou zvuků.

V idominovi koluje i krev giganotosaura. Giganotosaurus žil na přelomu spodní a svrchní křídy (zhruba před 97 miliony lety) na území dnešní Argentiny. Byl zřejmě ještě větší než tyrannosaurus, ale ne tak mohutně stavěný. Genom giganotosaura přispěl indominovi k mohutným předním končetinám a celkové velikosti.

Therizinosaurus, nevětší ze své čeledi, byl vskutku bizarně vyhlížející býložravý theropod žijící ve svrchní křídě, asi před 70 miliony lety. Jeho pozůstatky byly objeveny v mongolské poušti Gobi. Stavbu těla měl v porovnání s jinými dinosaury opravdu jedinečnou. Nejnápadnější na něm byly dlouhé přední končetiny zakončené přes metr dlouhými drápy. Indominus je má právě od therizinosaura.

Carnotaurus, majungasaurus, abelisaurus, aucasaurus, pycnomesaurus, quilmesaurus, viavenator a rugops. To všechno jsou příslušníci čeledi Abelisauridae. Od střední jury do posledních dní křídy obývali kontinenty jižní polokoule. Všichni se vyznačovali krátkou a mohutnou lebkou zdobenou rozmanitými výrůstky a rohy. Hřbet měly porostlý řadami tvrdých šupin, výrůstků osteodermů a zrohovatělých hrbolků. Ty sloužili jako jakýsi lehký krunýř. Oba tyto typické rysy se u indomina objevují.

Hrůzostrašné čelisti indomina s rozeklanými zuby pocházejí od obřího krokodýla deinosuchua, který žil v Severní Americe ve svrchní křídě (asi před 75 miliony let). Jeho celková délka je odhadována z nalezené dvoumetrové lebky až na 15 metrů. Lovil hlavně velké dinosaury, co se přišli napít k vodě.

Indominus byl také vylepšen genomy současných zvířat. Díky přidání řetězců DNA ze sépie, aby lépe snášel zrychlený růst, je schopen měnit barvu a maskovat se tak.

K přizpůsobení indomina tropickému klimatu ostrova použili genetici DNA rosniček. Ty umí regulovat své tepelné vyzařování a indominus je proto schopen se skrýt před tvory vnímající teplo nebo termovizí.

Od chřestýše získal indominus schopnost detekovat termální signaturu jiných tvorů a zřejmě také extrémně rozevíratelné čelisti.

Skeleton

Environment

Kinematografické Zajímavosti

Režisér Jurského světa Colin Trevorrow přiznal, že právě indominus mu dal důvod vyprávět nový příběh série. Původně měl být indominus fiktivní dinosaurus objevený v Číně, s tím ale režisér nesouhlasil a tak se z něj stal genetický kříženec.

Indominus během vývoje prošel spoustou změn. Tvůrci se ale drželi jednoho předpokladu. Bylo pro ně důležité, aby vypadal přirozeně a byl tak pevně ukotven v reálném přírodním světě. Na realistickém stvoření indomina se také podílel vědecký poradce série . paleontolog Jack Horner.

Jméno pro indomina se během produkce filmu také několikrát změnilo. David Lowery ho ve svém scénáři označuje jako „malasaurus“ nebo „malusaurus.“ Animátoři z ILM ho přezdívali „diabolus rex.“

Když do Masrani terminálu (heslo: indominus) zadáte „diabolus rex“ objeví se chybová hláška: „Měli jste na mysli ‚Axis Boulder‘?“ Když však zadáte „Axis Boulder,“ dostanete hlášku: „neznámý příkaz.“ Axis Boulder je anagramem k diabolus rex.

Závěrečný boj měl obsahovat sekvenci, kde indominus utrhne animatronickou hlavu tyrannosaura vykukující z vodopádu (odkaz na Ztracený svět). Steven Spielberg se ale obával, že by si to mohlo publikum vyložit jako „CGI jsou lepší než animatroniky,“ proto se od scény upustilo. V jurské sérii se stále požívá jak CGI tak animatroniky. Tvůrci si oboje techniky nemohou vynachválit a tradiční natáčení parků si bez nich nedovedou představit ani diváci.

Indominus má stejnou schopnost měnit barvu jako carnotaurus v románové předloze Ztraceného světa. DNA carnotaura bylo použito k sestavení indominova genomu.

Zvuky indomina byly vytvořeny zkombinováním mnoha druhů zvířat k podtržení jeho hybridizace. Použiti byli mroži, velryby, běluhy, lvy, prasata, opice, delfíni a lišky. Zvukoví designéři záměrně nepoužívali zvuky použité u tyrannosaura. U posluchačů se snažili vyvolat pocity podrážděnosti.

Dárková limitovaná sada Blu-Ray Jurského světa obsahovala sošku indomina bojujícím s Rexy.