The Park is Open
Masrani
Network
 
Suchomimus

Tenerensis

Suchomimus je známý díky svému o šedesát centimetrů vyvýšenému hřbetu, ale na rozdíl od svého blízkého příbuzného Spinosaura nemá žádnou plachtu. Má přes metr dlouhou tlamu s přibližně stovkou zubů a obrovské, zahnuté drápy na palcích předních tlap, adaptované k lovu ryb. Byl popsán na základě jediné nalezené kostry nedospělého exempláře.

Other Species

Neznámé

Taxonomic rank / Classification

Clade

Dinosauria

Order

Saurischia

Suborder

Theropoda

Family

Spinosauridae

Subfamily

Baryonychinae

Genus

Suchomimus

Species

S. Tenerensis

D.A.R.V.I.S. - Dinosaur Anatomy Research Viewing System

Index Agresivity - Střední

Délka

11

metrů

Výška

4

metry

Hmotnost

4

tuny

 

Potrava

Masožravec

Především ryby

Postoj

Dvounožec

Výskyt

Afrika

Éra

Raná Křída

Před 121 - 113 Mil. let

Sociologie

Žijí
Společensky

Význam jména: "Napodobitel krokodýla"

Anatomické Zajímavosti

Suchomimus dostal jméno díky své tlamě podobné krokodýlí.

V dospělosti byl suchomimus druhým největším známým spinosauridem. Prvenství drží spinosaurus.

Spinosauridi jsou považováni za jednu z nejúspěšnějších skupin dinosaurů, neboť prokazatelně osídlili Afriku, Evropu, Asii, Austrálii i obě Ameriky.

Expedice vedená Paulem Serenem z Chicagské univerzity, která objevila zkamenělinu jediného dosud známého suchomima, strávila v poušti při vykopávkách dva měsíce. Jejich úsilí se však bohatě vyplatilo. Kromě suchomima našli ještě zbytky patnáctimetrových krokodýlů druhu sarcosuchus, obrovských ryb a létajících plazů.

Suchomimus byl objeven v jižní části saharské pouště na území Nigeru. Před 120 miliony lety bylo však toto území protkáno řekami a bažinami, což byly pro suchomima ideální loviště.

Někteří vědci soudí, že suchomimus měl na svém hřbetu ostny spojené kožní a tukovou tkání v nízký hřeben. Ten mohl hrát roli při námluvách, zvlášť pokud byl pestře zbarvený, nebo se uplatnil při termoregulaci.

Skeleton

Environment

Kinematografické Zajímavosti

Suchomimus se nikdy ve filmech neobjevil. V Jurském parku III se Billy chybně pokusí identifikovat spinosaura jako suchomima nebo baryonyxe. V kampani Jurského světa je uváděn jako další ze zvířat v parku žijící spolu s příbuzným baryonyxem v okolí řeky. Vidět ho ale můžeme ve videohře Jurassic World Evolution.