image

65 MILIONŮ LET OČEKÁVÁNÍ

image
image

JURSKÝ PARK 

Po fantastickém nálezu miliony let starých řetězců DNA se pokusí ambiciózní milionář se skupinou financovaných vědců vytvořit přírodní park s žijícími prehistorickými zvířaty na izolovaném ostrově.

Sen Johna Hammonda (Richard Attenborough) se plní. Jeho celoživotní projekt je těsně před otevřením pro veřejnost. K tomu schází už jen odborný posudek. Proto pozve známého paleontologa Dr. Alana Granta (Sam Neill) s jeho kolegyní Dr. Ellie Sattlerovou (Laura Dern). Cestou se setkávají s též zvaným výstředním matematikem Dr. Ianem Malcolmem (Jeff Goldblum). Nadšení a úžas však zmírní blížící se bouře. S jejím příchodem začíná být zřejmé, že ne všichni jsou k Hammondovi tak loajální, jak se domnívá. Po celém parku začínají selhávat bezpečnostní systémy a dinosauři jsou volní. Nejúžasnější objev současnosti se stává největším dobrodružstvím všech dob!

Velkolepý snímek režiséra Stevena Spielberga, oceněn třemi cenami Akademie patří mezi největší kasovní úspěchy filmové historie. Přináší neuvěřitelné speciální efekty a dramatické akční scény z ostrova, jenž se mění v nebezpečné místo, kde musí lidé mezi prehistorickými predátory bojovat o holé přežití. Vítejte v JURSKÉM PARKU!

image

INFO PŘEHLED

image

USA premiéra:   11. června, 1993
ČR premiéra:   14. října, 1993
  

Rozpočet:   $ 63 000 000
Tržba v USA:   $ 402 828 120
Tržba globální:   $ 1 033 928 303  

Stopáž:   127 minut

Poměr stran:   1.85 : 1

Přístupnost:   PG - 13

image

HRAJÍ

ŠTÁB

FAUNA

GALERIE PLAKÁTŮ

GALERIE z FILMU

GALERIE z NATÁČENÍ

ZAJÍMAVOSTI

JIŽ BRZY

image

JIŽ BRZY

image

JIŽ BRZY

image