image

NĚCO PŘECE JEN PŘEŽILO

image
image

ZTRACENÝ SVĚT:
JURSKÝ PARK 

Před čtyřmi lety byl Jurský park zničen. Neznamenalo to však konec všech dinosaurům. Celou dobu existoval i druhý ostrov. Tam byli dinosauři chováni v přirozeném prostředí, bez ohrad a dohledu.

Posádka výletní lodi zakotví u pobřeží ostrova Sorna. Za nedlouho jsou však napadeni agresivními tvory a nevědomky tak odhalí, jaké tajemství ostrov skrývá. Nyní je jen otázkou času, než toho bude chtít někdo využít ve svůj prospěch. Zakladatel parku, John Hammond (Richard Attenborough), proto podniká rozhodné kroky a usiluje o prohlášení ostrova za izolovanou přírodní rezervaci. Povolává Iana Malcolma (Jeff Goldblum) a žádá ho, aby vedl tým, jehož úkolem bude zdokumentovat život dinosaurů na Isla Sorně. Další členkou výpravy je Ianova přítelkyně, zooložka Sarah (Julianne Moore), která už na ostrov odjela. Ian neváhá a i se zbytkem expedice se jí okamžitě vydává na pomoc.


Celosvětově úspěšné pokračování filmového hitu nabízí ještě více dinosaurů, akce a dech beroucích vizuálních efektů, než jeho cenami ověnčený předchůdce. Režisér Steven Spielberg nás bere do nového ráje, kde jsou lidé a jejich moderní technologie konfrontováni s králi ZTRACENÉHO SVĚTA. Tento klasický snímek vás napětím přiková do křesel… znovu!

image

INFO PŘEHLED

image

USA premiéra:   23. května, 1997
ČR premiéra:   15. září, 1997
  

Rozpočet:   $ 73 000 000
Tržba v USA:   $ 229 086 679
Tržba globální:   $ 618 638 999  

Stopáž:   129 minut

Poměr stran:   1.85 : 1

Přístupnost:   PG - 13

image

HRAJÍ

ŠTÁB

FAUNA

GALERIE PLAKÁTŮ

GALERIE z FILMU

GALERIE z NATÁČENÍ

ZAJÍMAVOSTI

JIŽ BRZY

image

JIŽ BRZY

image

JIŽ BRZY

image